Сайт, който дава информация за това какво може да посетите в България и в чужбина.

Щтефансдом

Катедралата е седалище на Архиепископа на Виена. Завършена е в периода 1339-1365г., а архитектурата ѝ е смесица от романски и готически елементи. Може би най-известната част на Щефансдом е неговия покрив – той е изключително стръмен, а върху него са изобразени гербовете на Виена и Австрия с хиляди цветни плочки. 
Обиколка на катедралата

За разлика от повечето катедрали в Европа, за да влезете в Св. Стефан трябва да платите входен билет. Аудио гайд можете да получите срещу допълнителна такса. Групово посещение с екскурзовод на английски език се провежда всеки ден без неделя от 10:30 часа, а на немски език – всеки ден от 15:00 часа.

Южната кула на Св. Стефан

Кулата е висока почти 137 метра и на галено ѝ казват Щефи. Въпреки внушителната ѝ височина, може да останете разочаровани в случай, че решите да я изкачите, особено ако сте посещавали подобни кули в Италия, например. Като посетител можете да стигнете едва до половината височина, при това там ви чака изненада – няма панорамна тераса с прекрасна 360-градусова гледка към Виена, а скъп сувенирен магазин с 4 малки прозореца,  зад които се чака на опашка, за да погледнете през не особено чистите им стъкла. Друго неудобство е, че стълбите са изключително тесни (да, по-тесни от обикновеното за подобни места!), а броя на туристите не се контролира и това прави разминаването на слизащите и качващите се почти невъзможно (особено ако носите раница или фотоапарат със сменяема оптика).

Северната кула и камбаната Пумерин

По-ниската от двете кули на католическата катедрала във Виена е висока 68 метра. В нея се намира една от най-големите камбани в Европа – Пумерин. Макар и дубликат на оригиналната, която е повредена през XVIIIв., може да ви е интересно да я видите.

Криптата и катакомбите под Свети Стефан

Посещението не се нрави на всеки – в подземията е задушно и тясно. Вътре можете да видите както останките на архиепископи, така и на погребаните над 11000 души, част от загиналите в чумната епидемия през 1713г.